Şemsül Maarif'ül Kübra - Güneşler Güneşi - 4 Cilt

Şemsül Maarif'ül Kübra - Güneşler Güneşi - 4 Cilt

Fiyat : 130,00 TL
İndirimli : 110,50 TL
:
Kategori : Dua ve Havas Kitapları
Yayınevi: : Esma Yayınları
Markası : Mustafa Hoca Kitabevi
Yazar : H.Mustafa Varlı, İmam Ahmet Bin Ali El-Buni
Barkod : Şems'ül Maarif Kübra Kitabı 4 Cilt
: 120,37 TL + KDV
Adet :
Şems'ül Maârif'ül Kübra - Güneşler Güneşi - 4 Cilt
Yazar: İmam Ahmet Bin Ali El Buni - Toplam 2236 Sayfa

Yazar: İmam Ahmet Bin Ali El - Buni
Tercüme: H.Mustafa Varlı
Sayfa Sayısı: 2236
Boyut: 17 x 24 cm
Basım Yeri: İstanbul
Kapak Türü: Ciltli Sert Kapak
Kağıt Türü: İthal Kağıt
Dili: Arapça - Türkçe 
Dağıtım: Kitap Takipçileri
Temin Süresi: Aynı gün kargo

Bismillahirrahmanirrahim
Elhümdü Lillahi Rabbi'âlemin. Vesselâtü vesselâmü ala Seyyidina Muhammedin Hâtemil-Enbiyâ il vel Mürselin ve ala âlihi ve sahbihi-ecmaîn.Hamd, Âlemlerin rabbi olan Allah'a... Salât ve selâm, Peygamberlerin Sonuncusu olan Efendimiz Muhammed (S.A.V.)'e ve O'nun aile efradı ile bütün ashabına... 
Ve bütün ona tabi olanlara olsun.Göklerde, yerde ve her ikisinin arasında toprağın altında bulunanların hepsi Allah'ındır. Ne kadar kapalı olursa olsun Allan’dan hiç bir şey gizli kalmaz.

Sözü açık ta söylesen, gizli de söylesen muhakkak ki o gizliyi de aşikârı da iyi bilendir.Mahlukatm (Yaratılmışların en şereflisi olan insanoğlunun Allah'a halis kul olması için O'nun emirlerini yerine getirmesi ve yasaklarından kaçmamasıyla olur.
İnsan'a düşen görev; dünya hayatının tanzimi için gönderilmiş olan hidayet rehberi, kurtuluş reçetesi iktibâi Kur'ana Kıyamete kadar da bütün insanlığın hayatını tanzim edecek tek uymamız ve yüce önder sevgili peygamber efendimiz nasıl yaşamış ve bizlere nasıl göstermiş ise öyle yaşamamız gerekmektedir. İlahi nizam Kur'an-ı Kerim dir. Peygamberin sünnetidir. Bu hiçbir zaman da değişmeyecektir.

Bütün insanlık, hayatı boyunca bütün hareket ve davranışlarını Kur'an ve Sünneti Rasülullahtan almalıdır. Nitekim ihlâsla inanan bir mümin inandım ve teslim oldum dediği zaman Ya Rab! Senden başka ilâh senden başka (Kanun koyucu) yoktur. Bütün hayatı, kâinatı sen tanzim edersin sevgili resulün Muhammed (S.A.V.) senin elçin ve bütün insanlığın önderidir, demiş olmaktadır.Müslüman; yaşamı boyunca hayat düsturunu Kur'an ve Sünnetten almalıdır. Ey Mümin! Yaşamın boyunca Allah'ın son Peygamberi olan Hz. Muhammed (S.A.V.)'e uymalısın, onu rehber edinmelisin. 

Allah Resulü vefat etmeden önce şöyle buyuruyor: "Ben size iki şey bırakıyorum, Ona uyar ona tâbi olursanız kurtuluşa erer seniz. O'na tâbi olmazsanız delalete düşersiniz. İşte bu emanetin biri Allah'ın Kitabı Kur'andır. Diğeri ise benim sünnetimdir."

Bu kitapta bulunan konular üzerinde bilgi vermek gerekirse: Havas ilmi ile uğraşacak kimselerin tam inanç sahibi ve arif kimseler olması gerekir. 

Nitekim bu kitabı incelediğiniz takdirde, müellifin bu yönde ne gibi öğüt ve tavsiyelerde bulunduğunu okuyup öreneceksiniz. Şunu da iyi bilmeliki, bu eser günah yolunu gösteren, hürafelere ve bid'atlara dayanan bir yazı kalabalığı değildir.

 Ve yine bu eser ne gibi bir büyü, ve nede fal ve sihir kitabı değildir. İnsanları, birbirine karşı, kötülüğe şerre yöneltecek öğütlerle doldurulmuş boş ve anlamsız bir eser değildir. Konularının tümü, Kur'anı Kerime, Hadislere, içtihadlara dayanmakta, büyük bilginlerin imi, fazilet süzgecinden geçen denenmiş müsbet konuları kapsayan bir eserdir. 
Daha doğrusu bu kitap ledünni ilimlere dayanan ruhi bir Tıp kitabıdır.. ww
w.kitaptakipcileri.com
şemsül maarifi kübra kitabı-4 cilt- esma yayınları-mustafa varlı-buni-havas-kenzül havas-gizli ilimler
ŞEmsül maarif kübra kitabı,-güneşler güneşi - gizli ilimler-havasi-dua-vefk-tılsım-konya
Ürünü Paylaş
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.