Kitap Takipçileri | Güvenli Kitap Satış Sitesi | Kitabevi | Yayınevi

Tecvidli Kuran-ı Kerim Elif Bası - Cd İlaveli

Tecvidli Kuran-ı Kerim Elif Bası - Cd İlaveli
Tecvidli Kuran-ı Kerim Elif Bası - Cd İlaveli Tecvidli Kuran-ı Kerim Elif Bası - Cd İlaveli Tecvidli Kuran-ı Kerim Elif Bası - Cd İlaveli
Kategori : Elifba, Tecvid, Namaz, Eğitim, Dini Bilgiler Kitapları
Yayınevi : Diyanet Vakfı Yayınları
Barkod : Diyanet Vakfı - Elifba
Ürün Adı : Tecvidli Kuran-ı Kerim Elif Bası - Cd İlaveli
: 4,63 TL + KDV
Fiyat : 5,00 TL
5,00 TL
Adet :
Tecvidli Kuran-ı Kerim Elif - Ba'sı - İnteraktif Destekli
Diyanet Vakfı Yayınları - Fatih Çollak Görüntülü Cd İlaveli 

Hazırlayanlar: Faruk Salman - Nazif Yılmaz - Nihat Morgül
Tecvidli Kuran-ı Kerim Cd Okuyan: Yard. Doç Dr. Fatih Çollak
Sayfa Sayısı: 48
Boyut: 17x 24 cm 
Basım Yeri: İstanbul
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağıt Türü: 1. Kalite Renkli Kuşe Kağıt
Dili: Arapça - Türkçe 
Dağıtım: Kitap Takipçileri
Temin Süresi: Aynı gün kargo

Yayın ile birlikte bilgisayarlarda çalışan İnteraktif bir CD'de gelmektedir. CD içerisinde sesli ve görüntülü olarak Kur'an-ı Kerim Elif-Ba'sı anlatılmaktadır. CD içerisindeki seslendirme Fatih Çollak tarafından yapılmıştır.

Sevgili çocuklar, kıymetli öğrenciler,
www.kitaptakipcileri.com
Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, Rabbimizin insanlığa en güzel armağanıdır. Kur’an’ı okumak, öğrenmek, anlamak ve yaşamak, bizim için en büyük mutluluk vesilesidir. Kur’an’ın öğrenimi oldukça kolaydır. Okunması ise, insanın gönlünü, aklını ve his dünyasını zenginleştiren büyük bir hazdır. Sevgili Peygamberimiz, "Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir" buyurarak, bizleri Kur’an öğrenmeye ve öğretmeye teşvik etmiştir.

Kur’an öğrenimini kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla vakfımız, Kur’an Elif-Ba’sı ve interaktif Kur’an öğretim CD’ si hazırlamıştır. Güzel bir tasarımla siz sevgili çocuklarımız ve değerli öğrencilerinize sunulan bu çalışmayı, benzerlerinden ayıran bir takım özellikler vardır. Bu noktada, Kur’an eğitim ve öğretimi ile ilgili mevcut çalışmalar gözden geçirilmiş, çocukların ve öğrencilerin daha kolay, çabuk ve doğru şekilde Kur’an okumayı öğrenebilecekleri bir metod uygulanmıştır.www.kitaptakipcileri.com
www.kitaptakipcileri.com
Kur’ an-ı Kerim öğretiminde Kur’ an’ ı doğru ve güzelokuyan birisini modellemek doğru ve güzel okuma açısından son derece önemlidir. Bu sebeple EIif-Ba’yı destekleyecek interaktif Kur’an öğretim CD’si de görsel ve işitsel fonksiyonları ile Kur’an öğrenenlerin hizmetine sunulmuştur. Harflerin ağızdan çıkış yerlerinin ve telaffuzlarının kavranılması için yakın çekim olarak hocanın ağız ve ses hareketlerini görüntülü olarak takip etme ve talim yapma imkanını CD’de bulabileceksiniz.
www.kitaptakipcileri.com
Kur’an öğrenenlerin, Kur’an okumaya geçtiğinde zorlanmaması ve Kur’an lafızlarına aşinalık kazanması için örnekler genellikle Kur’an-ı Kerim’in ilk sayfalarından seçilmiştir. Kur’an-ı Kerim okumaya yeni geçenlerin, okumayı daha düzgün ve doğru şekilde geliştirmeleri için Bakara Suresinin ilk on sayfası CD’ den Arapça olarak dinlenilebilmekte ve tekrar yapılabilmektedir.

Hazırlattığınız çalışmayı farklı kılan bir diğer özellik ise, harf talimine imkan tanıyacak derslerin konulmuş olmasıdır. Bu sayede Kur’an öğrenenlerin, bu harflerin CD’ den okunuşlarını görerek harflerin ağızdan çıkış yerlerini kavramaları mümkün olmaktadır.
www.kitaptakipcileri.com
Kur’an öğrenenleri, Kur’an öğrenme ve öğretmenin fazileti konusunda bilgilendirmek üzere ilgili ayet ve hadisler, Elif-Ba cüzünün sayfa altlarına yerleştirilmiştir.
www.kitaptakipcileri.com
Elif-Ba’nın son kısmına kısa, açık, kolay ve günümüz Türkçesine uygun, anlaşılabilir bir tecvit metni konulmuştur. Ayrıca tecvit anlatımı ve örneklerini CD’ den sesli olarak takip etme ve öğrenme imkanı da sağlanmıştır.

Kur’an öğrenenlere, CD’ den harflerin ağızdan çıkış yerlerini, telaffuzlarını, ayrıca namaz dualarını (sübhaneke, tahiyyat.. ’l, teşrik tekbiri, salat-u selam, ezan, kamet, vb. okuyuşlarını öğrenme ve takip etme olanağı sunulmuştur.

Elinizdeki bu EIif-Ba ve interaktif Kur’an-ı Kerim öğretim CD’si Kur’an öğreniminde sizlere büyük kolaylıklar sağlayacak, Kur’an-ı Kerim’i güzel ve doğru bir şekilde okumanıza katkıda bulunacaktır. Kur’an-ı Kerim’e ve Kur’an öğrenmek isteyen büyük küçük herkese hizmet niyetiyle hazırlattığımız bu çalışmanın hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.www.kitaptakipcileri.com

Prof. Dr. Mehmet Görmez
www.kitaptakipcileri.com
Diyanet İşleri Başkanı Türkiye Diyanet Vakfı Mütellelli Heyeti Başkanı

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.