Kitap Takipçileri | Güvenli Kitap Satış Sitesi | Kitabevi | Yayınevi

Şemsül Maarif El Kübra - Ahmet El Buni - Tam Metin - Büyük Boy - 4 Cilt 2 Kitap - Büyük Boy

Şemsül Maarif El Kübra - Ahmet El Buni - Tam Metin - Büyük Boy - 4 Cilt 2 Kitap - Büyük Boy
Şemsül Maarif El Kübra - Ahmet El Buni - Tam Metin - Büyük Boy - 4 Cilt 2 Kitap - Büyük Boy
Kategori : Dua ve Havas Kitapları
Yayınevi : Seda Yayınları
Yazar : İmam Ahmet Bin Ali El-Buni, A. Nebil Fazıl Aslan
Barkod : Büyük Bilgiler Hazinesi Kitabı
Ürün Adı : Şemsül Maarif El Kübra - Ahmet El Buni - Tam Metin - Büyük Boy - 4 Cilt 2 Kitap - Büyük Boy
: 100,00 TL + KDV
Fiyat : 108,00 TL
İndirimli : 91,80 TL
Adet :
Şems'ül Maârif'el Kübra -İmam Ahmed Bin Ali El Buni - Büyük Bilgiler Hazinesi
17x24 cm Ebat Büyük Boy - Tam Metin - 4 Cilt 2 Kitap - 2127 Sayfa

Yazar: İmam Ahmet Bin Ali El - Buni
Tercüme: Nebil Fazıl Aslan
Sayfa Sayısı: 2127 Sayfa
Cilt Sayısı: 2 Cilt
Boyut: 17 x 24 cm
Basım Yeri: İstanbul
Kapak Türü: Ciltli Sert Kapak
Kağıt Türü: İthal Kağıt
Dili: Arapça - Türkçe 
Dağıtım: Kitap Takipçileri
Temin Süresi: Aynı gün kargo

Bismillahirrahmanirrahim
Elhümdü Lillahi Rabbi'âlemin. Vesselâtü vesselâmü ala Seyyidina Muhammedin Hâtemil-Enbiyâ il vel Mürselin ve ala âlihi ve sahbihi-ecmaîn.Hamd, Âlemlerin rabbi olan Allah'a... Salât ve selâm, Peygamberlerin Sonuncusu olan Efendimiz Muhammed (S.A.V.)'e ve O'nun aile efradı ile bütün ashabına... 
Ve bütün ona tabi olanlara olsun.Göklerde, yerde ve her ikisinin arasında toprağın altında bulunanların hepsi Allah'ındır. Ne kadar kapalı olursa olsun Allan’dan hiç bir şey gizli kalmaz.

Sözü açık ta söylesen, gizli de söylesen muhakkak ki o gizliyi de aşikârı da iyi bilendir.Mahlukatm (Yaratılmışların en şereflisi olan insanoğlunun Allah'a halis kul olması için O'nun emirlerini yerine getirmesi ve yasaklarından kaçmamasıyla olur.
İnsan'a düşen görev; dünya hayatının tanzimi için gönderilmiş olan hidayet rehberi, kurtuluş reçetesi iktibâi Kur'ana Kıyamete kadar da bütün insanlığın hayatını tanzim edecek tek uymamız ve yüce önder sevgili peygamber efendimiz nasıl yaşamış ve bizlere nasıl göstermiş ise öyle yaşamamız gerekmektedir. İlahi nizam Kur'an-ı Kerim dir. Peygamberin sünnetidir. Bu hiçbir zaman da değişmeyecektir.

Bütün insanlık, hayatı boyunca bütün hareket ve davranışlarını Kur'an ve Sünneti Rasülullahtan almalıdır. Nitekim ihlâsla inanan bir mümin inandım ve teslim oldum dediği zaman Ya Rab! Senden başka ilâh senden başka (Kanun koyucu) yoktur. Bütün hayatı, kâinatı sen tanzim edersin sevgili resulün Muhammed (S.A.V.) senin elçin ve bütün insanlığın önderidir, demiş olmaktadır.Müslüman; yaşamı boyunca hayat düsturunu Kur'an ve Sünnetten almalıdır. Ey Mümin! Yaşamın boyunca Allah'ın son Peygamberi olan Hz. Muhammed (S.A.V.)'e uymalısın, onu rehber edinmelisin. 

Allah Resulü vefat etmeden önce şöyle buyuruyor: "Ben size iki şey bırakıyorum, Ona uyar ona tâbi olursanız kurtuluşa erer seniz. O'na tâbi olmazsanız delalete düşersiniz. İşte bu emanetin biri Allah'ın Kitabı Kur'andır. Diğeri ise benim sünnetimdir."

Bu kitapta bulunan konular üzerinde bilgi vermek gerekirse: Havas ilmi ile uğraşacak kimselerin tam inanç sahibi ve arif kimseler olması gerekir. 

Nitekim bu kitabı incelediğiniz takdirde, müellifin bu yönde ne gibi öğüt ve tavsiyelerde bulunduğunu okuyup öreneceksiniz. Şunu da iyi bilmeliki, bu eser günah yolunu gösteren, hürafelere ve bid'atlara dayanan bir yazı kalabalığı değildir.

 Ve yine bu eser ne gibi bir büyü, ve nede fal ve sihir kitabı değildir. İnsanları, birbirine karşı, kötülüğe şerre yöneltecek öğütlerle doldurulmuş boş ve anlamsız bir eser değildir. Konularının tümü, Kur'anı Kerime, Hadislere, içtihadlara dayanmakta, büyük bilginlerin imi, fazilet süzgecinden geçen denenmiş müsbet konuları kapsayan bir eserdir. 
Daha doğrusu bu kitap ledünni ilimlere dayanan ruhi bir Tıp kitabıdır.. 
Şemsül Maarif bu tarihten yaklaşık 800 Yıl Önce 622 de vefat eden büyük din alimi ve islam mutasavvıfı İmam Ahmed Bin Ali El Buni tarafından yazılmış büyük bir bilgi hazinesidir. Buna hazine değil, daha ziyade "Define" demek daha doğru olur. 
Çünkü Kuran-ı Kerimdeki ayetlerin meallerine dayanılarak hazırlanan kitap, Halk Tealanın sonsuz bilgi kaynağı ile bildirilen ayetlerdeki manaları tamamı tamamına anlamaya hiç bir dilin kelimeleri yeterli değildir. Yazar Ahmed ElBuni tasavvuf bilgi ve düşüncelerini de katarakçözmeye çalıştığı ayetlerin manalarını elden geldiği kadar açıklamaya çalışmış ve oldukça da başarılı olmuştur. 
İslam'ın büyük mutasavvıflarından Cafer-i Sadık hazretlerinin kuymetli eserleri ile de islam tarihinde ve islam edebiyatında ölümsüz bir üne sahiptir. kendisine ve bütün islam alimlerine Hakdan rahmet dileriz.

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.