Kitap Takipçileri | Güvenli Kitap Satış Sitesi | Kitabevi | Yayınevi

Kuranı Kerimi Tecvid İle Okumaya Hazırlık Elifbası - G. Hatice Yıldız

Kuranı Kerimi Tecvid İle Okumaya Hazırlık Elifbası - G. Hatice Yıldız
Kuranı Kerimi Tecvid İle Okumaya Hazırlık Elifbası - G. Hatice Yıldız
Kategori : Elifba, Tecvid, Namaz, Eğitim, Dini Bilgiler Kitapları
Yayınevi : Yasin Yayınevi
Yazar : G. Hatice Yıldız
Vitrin Katagorisi : Yeni Çıkan
Barkod : Hatice Yıldız Elifba Kitabı
Ürün Adı : Kuranı Kerimi Tecvid İle Okumaya Hazırlık Elifbası - G. Hatice Yıldız
: 13,89 TL + KDV
Fiyat :
15,00 TL
İndirimli : 10,80 TL
Adet :
Kur'an-ı Kerim'i Tecvid İle Okumaya Hazırlık Elifbası - Hatice Yıldız
SİTE: www.kitaptakipcileri.com
Yazar: G. Hatice Yıldız
Dizgi: Musa Sancak
Katagori: Kuran-ı Kerim'i Tecvid İle Elifba Kitabı
Sayfa Sayısı: 145
Boyut: 17 x 24 cm 
Basım Yeri: İstanbul
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağıt Türü: 1. Hamur Kağıt
Dili: Türkçe - Arapça
Dağıtım: Kitap Takipçileri
Temin Süresi: Aynı gün kargo
SİTE: www.kitaptakipcileri.com 
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla!
Alemleri yoktan var eden, doğrı ile yanlışı ayırabilmesi için insanlığa kitap gönderen ve insanı kitaba hizmetle şereflendiren Allah'a (c.c) hamdolsun.
Salat ve selam , o yüce kitabı kusursuzca bize nakleden, bizi eğitip, doğruya teşvik eden, güzel elçi Hz. Muhammed (sav) üzerine, onun kıymetli sahabesi ve Kur'an'ın bize kadar taşınmasında emeği geçen tüm eimme-i din, müctehidin, müfessirin, hamele-i Kur'an ve bunları gönülden sevenlerin üzerine olsun.
Kiymetli eğitimci kardeşi;Elinizde bulunan bu kitap, talebe yetiştirme hususunda verimli bir sistem arayan meslektaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.
Kitap;harf çalışmaları, elifba çalışmaları, tecvid çalışmaları isimleri ile üç'e ayrılmış olup, Kur'an-ı Kerim'i 4-5 ayda hatasız okutma çabasındır.
Son bölümde ise, üzerinde tatbik yapılması amacıyla namaz duaları, kısa sureler ve bir takım günlük dualar bulunmaktadır.
Fakat bu arada şu da unutulmamalıdır ki bir eser ne kadar verimli olursa olsun, tecvid ilmi sadece okuma ile elde edilebilen bir ilim olmayıp aksine "fem'i muhsin" tabir edilen (Kur'an'a liyakatli, ağzı düzgün ehil) âlimlerden duyma yolu ile öğrenebilecek tatbiki bir ilimdir.
Bu ilmin öğrenilmesi ve öğretilmesi dinin gereklerinden olup, hakkıyla okuyana mükafat, hakkını vermeyene vebâl, uğraşıp beceremeyeni mazur sayan ve bundan sonraki ilimlere merdivenlik etmesi açısından her sevaba temel teşkil eden bereketli bir ilimdir.
Bu ilimin hakkıyla öğrenilmesi ve öğretilmesi için yapılacak her gayrete Allah (c.c) tarafından verile bilecek müfakat, müfakatların en şereflisidir.www.kitaptakipcileri.com
Bu vesileyle Efendimizin (s.a.v.) En hayırlınız Kur'an'ı Öğrenen ve öğretendir" dediği hayırlı sınıfına dahil olmayı Cenâbı Hak'tan niyaz eder, devam etmekte olan çalışmalarımızın daha güzele ulaşması için hususi dualarınızı temenni ederim.
Ayrıca, bizi hevesleri ile ilhama getirip, bu çalışmada maddi manevi emeği bütün büyüklerime ve din kardeşlerimize teşekkür eder, iki cihanda saâdeti dilerim.. www.kitaptakipcileri.com
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.