Kitap Takipçileri | Güvenli Kitap Satış Sitesi | Kitabevi | Yayınevi

Kenzül Arş Duası Esrarı, Hikmeti, Fazileti

Kenzül Arş Duası Esrarı, Hikmeti, Fazileti
Kenzül Arş Duası Esrarı, Hikmeti, Fazileti Kenzül Arş Duası Esrarı, Hikmeti, Fazileti
Kategori : Dua ve Havas Kitapları
Yayınevi : Pamuk Ofset Yayıncılık
Yazar : Arif Pamuk
Barkod : Kod - Dua- 062
Ürün Adı : Kenzül Arş Duası Esrarı, Hikmeti, Fazileti
: 4,63 TL + KDV
Fiyat : 5,00 TL
İndirimli : 3,75 TL
Adet :
Kenz'ül Arş Duası Esrarı, Hikmeti, Fazileti
Arapça - Türkçe Okunuşu, Anlamı ve Fazileti

Sayfa Sayısı: 64
Boyut: 17 x 24 cm 
Basım Yeri: İstanbul 
Basım Tarihi: 2014
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağıt Türü: İthal Kağıt
Dili: Arapça - Türkçe 
Dağıtım: Kitap Takipçileri
Temin Süresi: Aynı gün kargo

Hazreti Ebubekir Efendimiz bu dua hakkında: "Gece olsun, gündüz olsun bu duayı okudum, Peygamber Aleyhisselamı rüyamda gördüm. buyurmuştur. Hazreti Ömer Efendimiz de: "Hiçbir dileğim olmadı ki, onun için bu duayı okuyayım da giderilmesin. buyurmuştur. Hazreti Osman Efendimiz: " Ben Kuran-ı Kerimi ezberleyemezdim. Resul-u Ekrem bana bu duayı öğretti. Onu okuduğumda Kuran-ı Kerimi ezberlemeyi başardım." Hazreti Ali Efendimiz de şöyle buyurmuştur: "Ben bu duayı okuduğum an düşmanıma galebe çalardım."

Kenzül Arş Duası'nı Okumanın Fazileti...

Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v)den rivayet edilmistir. Söyle buyuruyor...... 

-Cebrail bana dediki: Ey Muhammed,kim ömründe bir kere bu duayi okursa,Allah´ü Teala onu,kiyamet gününde yüzü ayin ondördü gibi parlak hasreder. 
Hatta bütün insanlar onu,bir peygamber veya melek sanirlar. 

Ben ve sen onun kabrinin üzerinde dururuz. 
Ona hesapsiz ve azapsiz,üzerine binip Cennete girmesi icin Cennetten bir Burak getirilir. 
Sirat köprüsünden simsek gibi gecer. 
Onun günahi denizlerden suyundan,yagmurlarin damlasindan,agaclarin yapraklarindan,kumlarin adedinden,taslardan daha fazla olsa bile,kendisine kabul olunmus(nafile)hac ve bin umre sevabi yazar. www.kitaptakipcileri.com

Korkan kimse olursa,Allah onu onu korktugundan emin kilar. 
Susayan kimse okursa,Allah onun susuzlugunu giderir. 
Ac olan okursa,giyindirir,hasta okursa sifa verir,hastanin üzerine okunursa,hastaligindan kurtulur,dünya veyahut ahiret ihtiyaclarindan okursa Allah istedigini verir. 
Bir düsmandan veya sultandan korktugu icin okursa,Allah onlarin serrinden korur ve Allah´in mahlukatindan gelecek olan tüm zarar ve eziyetleri kendisine ulasmaktan meneder. 
Borclu olan okursa,Allah onu,borcunu ödemeye muvaffak kilar,hicbir kimseye muhtac olmaz. 
Eger onu hasta olan yazan üzerinde tasirsa iyilesir. 
Kadin tasirsa kocasi ona ikram eder. www.kitaptakipcileri.com
Cinden,insden ve seytandan,sanci ve hastaliklardan emin olur. 
Kayip ise ailesine sag,salim kavusur: Bu duayi okuyan icin cin, melek istigfard ederler. 
Ömrü bereketli olur. 
Kim bes defa bu duayi okursa Peygamber Aleyhisselami rüyasinda görür. 

Ebu Bekir Siddik: Gece olsun gündüz olsun bu duayi okudum, Peygamber Aleyhisselam´i rüyamda gördüm. buyurur. 

Hz. Ömerde söyle buyurur: 
Hicbir hacetim olmadi ki onun icin bu duayi okuyayim da giderilmesin. 

Hz. Osman (R.A.)diyorki: Ben Kur´an-i Kerim´i ezberleyemezdim. 

Resul´u Ekrem (s.a.v)´e Bu hususu sikayet ettim. 
Bana bu duayi ögretti. 
Onu okudugumda Kur´an-i Kerim´i ezberlemeyi basardim. 
www.kitaptakipcileri.com
Hz. Ali Kerremullahü vechedü buyuruyorki: 
-Ben bu duayi okudugum vakit düsmanima galebe calardim. 
Kimki Fatihayi,Ihlas suresini,Kafirunve Felak ve Nas suresini üc kere okuyup sonra bu duayi okursa Allah onu karsilastigi bütün varliklarin serrinden korur ve her türlü hastaliktan,her zalimin serrinden onu emin kilar ve bütün isteklerini verir. 
Kim ki okudugu gibi onu yazip üzerinde tasirsa ve kim ki basinin altina koyup uyursa Allah´ü Teala o kimsenin malindan calinan ve evinden kacani geri iade eder. 
Akan suya okursa su durur,yahut yanan atese okursa dag paramparca olur, Kimki iki rekat namaz kilip her rekatinda Fatiha ve bir de Ihlas okuyup selam verdikten sonra bu duayi okursa dünya ve ahirete ait ne isterse tüm istediklerine nail olur. 
Bu duanin fazileti sayilmayacak kadar coktur; 
(Nevadir´i kaylubi´den alindi) www.kitaptakipcileri.com

Kenz-ül Arş Duası gibi duaları okumak bir ibadettir. Bu duaları ibadet amacıyla okumak gerekir. Taki ondan netice alınabilsin. 

Kitaplarımızda geçer, şu duayı okuyan şu işi olur gibi. Biz sırf o neticeyi elde etmek için o duayı okuduğumuz zaman o neticeye ulaşmayabiliriz. O duayı ibadet maksadıyla okuyacağız. Bunun yanında o duanın feyzinden bazı meyvelerde gelse buda Allahın bir ikramı olarak değerlendireceğiz. www.kitaptakipcileri.com

İslam alimleri Kenzül Arş duasını okumuş ve çeşitli faideler görmüş. Ama o bu faydaları için değil, ibadet maksadıyla bu duayı okumuş ve neticede Allah bu duasına mukabil bazı ikramlarda bulunmuştur. Bundan dolayı alimlerde bu duayı insanlara tavsiye etmiştir. 

Bizlerde bu duaları sırf ibadet maksadıyla okursak inşallah o duanın meyvelerini bizlerde kendi ölçümüzde göreceğiz. 

Hadis ve dua kitaplarında geçen bu gibi sözlerin bazıları zayıf olabilir. Ancak son derece güvenilir olanları da vardır. Bu nedenle bu gibi sözlerin nasıl anlaşılması gerektiği üzerinde durmak istiyoruz:

1- Bir kaide vardır: Bir söz mutlak söylendiğinde en mükemmeli anlaşılır. Örneğin "insan” denilince akla peygamberimiz gelir. Fizikçi denilince en meşhuru aklımıza gelir. Bunun gibi Şu duayı okuyan şu sevabı alır sözünden aklımıza ilk gelecek olan o duanın zirvesidir, en son neticesidir. Yani bu duanın en mükemmel sonucu budur, anl..... gelmektedir. 
www.kitaptakipcileri.com
2- Her sözün bazı şartları vardır. Örneğin bir arabanın katalogunda 200 hız yapabileceği yazılı olsun. Sadece bunun yazılmış olması o arabanın her zaman ve her sürücünün 200 yapacağı anl..... gelmez. Stabilize bir yolda, benzinine su karışmış, ön düzeni bozuk, gece vakti farları yanmayan veya başka yere bakan, üstelik de şoförü acemi olan bir araba aynı hızı yapmayınca bu sözün yanlış olduğu anl..... gelmez. Tam tersine söz doğrudur ama bazı gerekli şartları yerine getirilmediği söz konusudur. Bu nedenle araba bize fayda verecektir fakat istediğimiz hıza ulaşamayacaktır. Bunun gibi biz de Allah’ın yarattığı mükemmel ve canlı bir arabayız. Bu arabanın farları olan gözler, yedikleri, içtikleri, gezdikleri, düşündükleri, ayakları gibi her şeyiyle mükemmel olacak ki o duayı okuduğu zaman o neticeyi alabilsin. Demek ki söz doğrudur. Ancak o şartları yerine getirmek kaydıyla. 

3- "Her çekirdek bir ağaçtır.” sözü doğrudur. Ancak her çekirdek bir ağacın programını taşıdığı halde şartlarına uyarak ekilmezse ağaç olamaz. Bunun gibi her dua da insanı Allah’a götüren ve günahlarının silinmesine sebep olan bir sır vardır. Ancak çekirdek gibi olan bu sırrın açılması için de bazı şartlar lazımdır. İman, ibadet, niyet ve haramlardan sakınma gibi şartları yerine getiren onu ağaç gibi açacaktır. Geçmiş günahlarının silinmesine vesile olacaktır. Yoksa çekirdek olarak kalacak ve neticeye ulaşamayacaktır. Hatta hayatını yanlış yerde harcadığı için aynı zamanda sorumlu da olacaktır. www.kitaptakipcileri.com

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.