Kitap Takipçileri | Güvenli Kitap Satış Sitesi | Kitabevi | Yayınevi

27 Makbul Dua - İsm-i Azam Esmaül Hüsna - Cübbeli Ahmet Hoca

27 Makbul Dua - İsm-i Azam Esmaül Hüsna - Cübbeli Ahmet Hoca
27 Makbul Dua - İsm-i Azam Esmaül Hüsna - Cübbeli Ahmet Hoca 27 Makbul Dua - İsm-i Azam Esmaül Hüsna - Cübbeli Ahmet Hoca
Kategori : Dua ve Havas Kitapları, Lalegül Dergisi Yayınları
Yayınevi : Cübbeli Ahmet Hoca Yayıncılık - Cah
Yazar : Ahmet Mahmut Ünlü - Cübbeli Ahmet Hoca, Yusuf En Nebhani
Barkod : resail-i ahmediyye 51
Ürün Adı : 27 Makbul Dua - İsm-i Azam Esmaül Hüsna - Cübbeli Ahmet Hoca
: 27,78 TL + KDV
Fiyat : 30,00 TL
İndirimli : 21,00 TL
Adet :
Kur'an-ı Kerim'de Tekraren Geçen 5134 İsm-i Şerifin Zikriyle 27 Makbul Dua
"Allah-u Te'ala'nın Kuran-ı Kerim'de Geçen En Büyük İsimleriyle Yapılan İsm-i Azam Duası" Resail-i Ahmediyye 51

Müellif: Yusuf En Nebhani Rahetullahi Aleyh
Yazar: Ahmet Mahmut Ünlü/Cübbeli Ahmet Hoca
Sayfa Sayısı: 164
Boyut: 15 x 20 cm 
Basım Yeri: İstanbul
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağıt Türü: Lüx Şamua Kağıt Renkli
Dili: Arapça - Türkçe 
Dağıtım: Kitap Takipçileri
Temin Süresi: Aynı gün kargo
www.kitaptakipcileri.com
ALLÂH-U TE'ÂLÂ'NIN KUR'ÂN-I KERÎM'DE GEÇEN EN BÜYÜK İSİMLERİYLE YAPILAN
İSM-İ ÂZAM DUASI
www.kitaptakipcileri.com
"O (en güzel ve en şerefli manalara delâlet eden) en güzel isimler yalnızca Allâh-u Te'âlâ'ya âittir! Öyleyse O'na onlarla yalvarın."
(A'râf Sûresi: 180:'den)

Değerli okurlarım! Fakir kardeşiniz bu kitabın sonundaki bazı duaları Metris Cezaevi'nden 14 Ocak 2012 gecesi saat 01:45'de yazıp daha sonra da avukatıma yazdırarak gönderdim. Kitabın birinci bölümünün sonundaki üç dua Yûsuf (Aleyhisselam)ın hapisten kurtulmak için okuduğu dualardır. Onu maddî zindandan kurtaran bu dualar elbette bizleri de maddî ve mânevi tüm belalardan kurtaracaktır.
www.kitaptakipcileri.com
İçinizdeki bazı muzipler "Hoca bu kadar biliyorsun da peki neden hâlâ hapistesin" diye düşünebilir. Belki bu kitap basıldığında bu dualar sayesinde çıkmış da olabilirim ama esas mesele ibadet niyetiyle dua yapabilmektir. Nitekim bir hadîs-i şerifte:
اَلدَّعَا ءُ مُخُّ الْعِبَا دَ ةِ

"Dua ibadetin iliği ve özüdür" buyrulmuştur. İmâm-ı Rabbânî (Kuddise Sirruhû)nun beyanı vechile:
وَظِيفَتُكَ الدُّعَاءُ فَحَسْبُ صَاحِ وَلَيْسَ لَكَ التَفَكَّرُ فِي قَبُو لِهِ
"Arkadaş senin vazifen sadece duadır,
Kabûlünü düşünmekse sana kalmamış."

Kendimle ilgili konuya gelince, bu hususu Arifan Dergisi'nin Şubat sayısında "Her Şeyde Bir Hayır Vardır" başlığı altında ele aldım.
www.kitaptakipcileri.com
- Hz. Büreyde (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm), bir adamın şöyle söylediğini işitti: "Allah´ım, şehâdet ettiğim şu hususlar sebebiyle senden talep ediyorum: Sen, kendisinden başka ilah olmayan Allah´sın, birsin, samedsin (hiçbir şeye ihtiyacın yok, her şey sana muhtaç), doğurmadın, doğmadın, bir eşin ve benzerin yoktur."Bunun üzerine Efendimiz (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular: "Nefsimi kudret elinde tutan Zât´a yemin olsun, bu kimse, Allah´tan İsm-i Âzamı adına talepte bulundu. Şunu bilin ki, kim İsm-i Âzamla dua ederse Allah ona icâbet eder, kim onunla talepde bulunursa (Allah ona dilediğini mutlaka) verir." [Tirmizî, Daavât 65, (3471); Ebû Dâvud, Salât 358, (1493).]
AÇIKLAMA:
1- Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm), burada, dua ederken İsm-i Âzam şefaatçi yapılarak istendiği taktirde Cenâb-ı Hakk´ın isteneni vereceğini ifâde buyuruyor. Müteâkiben göreceğimiz üzere (1974 numaralı hadis) Allah´ın doksan dokuz ismi vardır. Bunlardan biri, İsm-i Âzâm´dır. İsm-i Azâm´ın hangisi olduğu kesin şekilde belirtilmemiştir.
2- Tîbî demiştir ki: Bu hadis delâlet eder ki: Allah´ın bir İsm-i Âzam´ı var, o şefaatçi yapılarak dua ederse icâbet eder ve o isim burada mezkurdur. Keza hadiste: "Allah´tan başka şeylerden yüz çevirerek, tam bir ihlâsla zikredilen her isim, İsm-i Âzam´dır, zira harflerin birbirine karşı farklı bir şerefi yoktur" diyenlere de hüccet vardır. Başka hadislerde de benzer şeyler zikredilmiştir. Onlarda, bu hadiste bulunmayan isimler de mevcuttur. Ancak, hepsinde "Allah" kelimesi mevcuttur. Bu durumdan hareketle İsm-i Âzam´ın "Allah" lafzı olduğuna hükmedilmiştir. www.kitaptakipcileri.com
3- Hadiste dua etmekle, istemek (talepte bulunmak) arasında bir tefrik yapılmamaktadır. Buna göre, kulun: "Falanca şeyi bana ver" sözü, onun istemesi, taleb etmesidir. 
Dua ise, kulun nida ederek "Ey Rabbim! diye seslenmesidir. Rabb Teâla bu seslenmeye: "Lebbeyk ey kulum (ey kulum söyle ne istiyorsun " diye cevap verir. Bu durumda kulun istemesine mukabil Rabb´in vermesi (îta etmesi) vardır. Şu halde, dua ve isteme arasında belirtilen bu fark mevcuttur. www.kitaptakipcileri.com
Bu ince farkın her zaman gözetilmeyip, birinin diğeri yerine kullanılması da câizdir, vâkidir. Nitekim Tîbî der ki: "Duaya icabet, dua edenin, duayı kabul edenin yanında bulunduğuna delâlet eder. Bu da, îtanın (vermenin) hilâfına ihtiyacın yerine getirilmesini tazammun eder. Şu halde ikincisi daha üstündür."
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.