Kitap Takipçileri | Güvenli Kitap Satış Sitesi | Kitabevi | Yayınevi

Delailül Hayrat - Arapça - Süleyman El Cezuli - Orjinal Tıpkı Basım - Ciltli Kuşe Kağıt

Delailül Hayrat - Arapça - Süleyman El Cezuli - Orjinal Tıpkı Basım - Ciltli Kuşe Kağıt
Delailül Hayrat - Arapça - Süleyman El Cezuli - Orjinal Tıpkı Basım - Ciltli Kuşe Kağıt Delailül Hayrat - Arapça - Süleyman El Cezuli - Orjinal Tıpkı Basım - Ciltli Kuşe Kağıt
Kategori : Dua ve Havas Kitapları
Yayınevi : Misvak Neşriyat
Yazar : Süleyman El Cezuli
Barkod : Delailül Hayrat - Orjinal - Misvak
Ürün Adı : Delailül Hayrat - Arapça - Süleyman El Cezuli - Orjinal Tıpkı Basım - Ciltli Kuşe Kağıt
: 15,74 TL + KDV
Fiyat : 17,00 TL
İndirimli : 14,45 TL
Adet :
Delailül Hayrat Kitabı - Süleyman El Cezuli
Plastik Sert Cilt - Lüks Kuşe Kağıt - 15x21 cm Ebat
"Süleymaniye Kütüphanesindeki Orjinalinden Tıpkı Basım"

Yazar: Süleyman El Cezuli - 
Hat: Osman Şakir - Hicri1234
Yayınevi: Misvak Neşriyat
Katagori: Salavat-ı Şerife
Sayfa Sayısı: 136
Boyut: 15 x 21 cm 
Basım Yeri: İstanbul
Basım Tarihi:  2012
Kapak Türü: Lüks Sert Kapak
Kağıt Türü: 1.Kalite Kuşe Kağıt
Dili: Arapça 
Dağıtım: Kitap Takipçileri
Temin Süresi: Aynı gün kargo
 
Süleymaniye Kütüphanesindeki Orjinalinden Tıpkı Basım
Müellif: İmam Ebi Abdullah Muhammed B. Süleyman El- Cezûli (H.875)Hat: Osman Şakir (H.1234)
www.kitaptakipcileri.com
Delâilü’l Hayrat; Nebî (s.a.v.)’den, Ashab-ı Kirâm’dan ve Velîlerden rivayet edilen en güzel salâvat-ı şerifeleri bir araya toplayan, yüzyıllardır müslümanların ellerinden düşürmediği ve günlük vird halinde okudukları bir eserdir.
Yayınevimiz bu eserin Süleymaniye Kütüphanesi’nde yazma olarak bulunan orjinal nüshâsının tıpkı basımını yaparak beğeninize sunmuştur.
"Şüpnesiz ki Allah ve melekleri, O Peygamber'e çok salat ederler. Ey iman edenler, siz de O'na salat edin, tam bir teslimiyetle de selam verin.” 
(El-Azhab,56)
 
Allah Resulü (s.a.v.) buyuruyor: "Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır. dua yerine ulaşır." 
Süleyman el-Cezûlî hazretlerinin, kitabın içerisinde anlatılan kerametten yola çıkarak, büyük çabayla derlediği bu eser, yayınevimizce büyük bir titizlikle yeniden hazırlandı, tercüme edildi. Mâneviyat büyüklerinin usulünce salâvat-ı şerifelerin nasıl, ne şekilde ve ne zaman okunacağı da belirtildi.
Eserin yazılış sebebiyle ilgili olarak hârikulâde iki olay zikredilmektedir. Bunlardan ilki şudur: 
İmam Cezûlî, bir gün kuyu başına abdest almak için gittiğinde, kuyuda suyu çıkarmak için kova olmadığını görür. Ne yapacağını bilemez bir durumdayken, orada bulunan küçük bir kız, şeyhe sıkıntısının sebebini sorar. Şeyh de kova bulamadığını dolayısıyla da istediği suyu çekemediğini anlatır. Bunun üzerine küçük kız: "Efendim, herkes sizin kerâmetlerinizden ve nâil olduğunuz hayırlardan bahsediyor, siz ise bir kuyudan su bile çıkaramıyorsunuz!” diyerek kuyunun başına gelip kuvvetli bir şekilde içine doğru üfler. Bunun üzerine Allah’ın izniyle kuyunun suyu taşar ve İmam Cezûlî bu sudan abdest alır. Abdestten sonra İmam’ın: "Kızım, bu kerâmete nasıl nâil oldun?” diye sorması üzerine o bahtiyar kız, bu şerefe, "Resûlullah (sallallâhu aleyhi ve sellem)’e bağlanıp O’na çok salavât getirmekle” nâil olduğunu söyler. 

İkinci hâdise de birincisiyle bağlantılı gibidir:
Nakledilir ki bu (yukarıdaki) olaydan çok etkilenen İmam Cezûlî, "Acaba benim salavât-ı şerîfeye bağlılığım az mıdır?” diye endişe edip, o gece uykusu kaçmış bir vaziyette düşünüp yatarken, ayın bedir olduğu bir gecede, gece yarısından sonra karısının, yatağından kalkıp, güzel elbiselerini giyip başını örttükten sonra evden çıktığını görür. Bu vakitte nereye gider diye öfkelenerek dışarı çıktığında, hanımının önünde ve arkasında birer arslan olduğu halde deniz kenarına gittiğini görür. Merakla onu takip eder. Hanımı sahile geldiğinde aslanlar burada kalır. Kadın denizin üzerinde yürüyerek denizin ortasındaki ıssız adaya gelir. Burada abdest alıp teheccüd namazını kıldıktan sonra dua ve niyazda bulunur. Denizin üzerinden, geldiği yoldan tekrar sahile döner ve önceki gibi aslanlarla beraber yürüyerek evine gelir. Onları uzaktan izleyen İmam Cezûlî, onlardan önce eve gelip yatar.

Aynı hadisenin üç gün tekrar ettiğini gören İmam, üçüncü günün sabahında, bu sırrı hanımına sorar. Hanımı bu durumun yıllardır devam ettiğini söyleyince, böyle bir fazilete nasıl nâil olduğunu merak eder. Hanımı: "Resûlullah’a (sallallâhu aleyhi ve sellem) çok salavât-ı şerîfe okuyarak” şeklinde cevap verir. İmam: "En çok hangi salavâtı okuyorsun?” diye sorduğunda eşi, bunu söylemesine izin verilmediğini ancak muhtelif salavâtları topladığı takdirde içlerinde o salavâtın olup olmadığını söyleyebileceğini belirtir.
www.kitaptakipcileri.com
Bunun üzerine İmam Cezûlî, muteber kitaplardan ve asrında yaşayan büyük şeyhlerden aldığı salavât ile Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem)’in bizzat kendisinin öğrettiği salavâtı, ashâb-ı kirâm ve ulemâ-i izâmın vird edindikleri salavât-ı şerîfeleri seçip bir kitap telif eder ve eşine gösterir. Hanımı da söz konusu salâvatın bu kitapta birkaç defa geçtiğini ve bu kitabı okuyanın Allah’ın izniyle Allah’ın rahmetine ve Resûl’ün (sallallâhu aleyhi ve sellem) şefaatine nâil olacağını söyler.

Bundan dolayı şeyh bu kitaba Delâilü’l-hayrât ve şevâriku’l-envâr adını verir.

***
Delail-i hayratı belli zamanlarda düzenli bir şekilde okuyanların çok sevap kazanıp rızay-ı ilahîye ve Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem)’in şefaatine nâil olacakları, günahlarının mağfiret edileceği, kötü huyları terk edip iyi huylar edinecekleri, maddi ihtiyaçlarının karşılanacağı ve dünya işlerinin düzeleceği belirtilmiştir.
Delâil’i kırk günde kırk defa okuyan insanın Allahın izniyle murâdına nâil olacağını ve sıkıntısının giderileceğini eserin şarihlerinden el-Fâsî, zikretmektedir...www.kitaptakipcileri.com

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.