Kitap Takipçileri | Güvenli Kitap Satış Sitesi | Kitabevi | Yayınevi

Davam - Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım - Necmettin Erbakan

Davam - Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım - Necmettin Erbakan
Davam - Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım - Necmettin Erbakan Davam - Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım - Necmettin Erbakan
Kategori : Edebiyat - Roman - Öykü - Düşünce
Yayınevi : MGV Yayınları
Yazar : Necmettin Erbakan
Vitrin Katagorisi : Çok Satan, Yeni Çıkan
Barkod : Necmeddin Erbakan - Davam
Ürün Adı : Davam - Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım - Necmettin Erbakan
: 22,00 TL + KDV
Fiyat :
23,76 TL
İndirimli : 20,20 TL
Adet :
Davam - Necmettin Erbakan
"Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım"
"Necmettin Erbakan’ın geride bıraktığı notlar kitap oldu. "Davam” adı verilen kitapta,  birbirinden çarpıcı ve ilginç detaylara yer verildi.  Erbakan’ın mücadelesini ve hedeflerini kendi kaleminden anlattığı kitapta, bir milletin ve bir ümmetin kıyama durup, yeniden ayağa kalkmasının, kendine gelmesinin, kısacası "Hak Bir Dava Mücadelesinin Öyküsü”, Davanın Liderinin kendi ağzından anlatılıyor." 
SİTE: www.kitaptakipcileri.com
Yazar: Necmettin Erbakan
Yayın Editörü: Mustafa Yılmaz
Yayın Danışmanları: Tacettin Çetinkaya, Abdulkadir Özkan, Zeki Ceyhan
Kapak Tasarım: Mevlüt Eren - Osman Er
Katagori: Necmettin Erbakan'ın Kendi Dilinden Siyasi Yaşamı 
Sayfa Sayısı: 272
Boyut: 14 x 21 cm 
Basım Yeri: Ankara
Basım Tarihi:  2014
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağıt Türü: Kitap Kağıdı
Dili: Türkçe 
Dağıtım: Kitap Takipçileri
Temin Süresi: Aynı gün kargo
SİTE: www.kitaptakipcileri.com
Türkiye'nin ilk yerli motor fabrikasını kurarken hangi esrarengiz olaylar yaşandı!
Almanya'daki ünlü Kürhaus Oteli'nde yapılan çok gizli toplantıya nasıl katıldı? SİTE: www.kitaptakipcileri.com
Bu esrarengiz toplantıda konuşulanları duyunca hangi kararı aldı! Sovyetler yıkıldıktan hemen sonra, dönemin Rus Büyükelçisi Albert Çernişev Erbakan'dan ne istedi! Erbakan, Ankara'daki elçilikte üç gün boyunca Ruslara ne anlattı?
Bir bayram sabahı asılan Saddam Hüseyin ile, Bağdat'taki Başkanlık Sarayı'nın avizeli salonunda ne konuştular? Saddam'a hangi tavsiyede bulundu? SİTE: www.kitaptakipcileri.com
1974 Barış Harekatı sırasında, Erbakan'a, "Kıbrıs'a gerekirse kayıkla çıkarım” diyen komutan kimdi? Amerikan Savaş Gemisine davet edilen Refah Partili milletvekillerine hangi gösteri yapıldı! Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile 4 saat boyunca ne konuştu? 96 Yaşındaki yaşlı Kırgız'ı ağlatan olay neydi?
Hepsi ve çok daha fazlası, DAVAM'da…
-Necmettin Erbakan’ın geride bıraktığı notlar kitap oldu. "Davam” adı verilen kitapta,  birbirinden çarpıcı ve ilginç detaylara yer verildi.  Erbakan’ın mücadelesini ve hedeflerini kendi kaleminden anlattığı kitapta, bir milletin ve bir ümmetin kıyama durup, yeniden ayağa kalkmasının, kendine gelmesinin, kısacası "Hak Bir Dava Mücadelesinin Öyküsü”, Davanın Liderinin kendi ağzından anlatılıyor.
-Daha 17 yaşında iken, 1943 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bilim ve teknoloji alanında gösterdiği yüksek çalışma azmi ve İTÜ’ye açtırdığı ilk mescit ve 55 yıllık fiil mücahede ile bulunduğu her ortama damgasını vurarak bir yıldız gibi parlamaya başladı. Ancak Erbakan’ın mücahedesi henüz bitmiş değil. Milli Görüş Liderinin hedefleri, idealleri, yaşadıkları, geriye bıraktığı notlardan DAVAM ismiyle kitap oldu.
 SİTE: www.kitaptakipcileri.com
HER SATIRINA BİR YIL MÜCADELE EDİLMİŞ BİR KİTAP
 
85 yıllık bereketli bir ömrün, 65 yıllık fiili bir mücadelenin ürünü, neredeyse her paragrafına bir yıllık Hak mücadelesinin düştüğü böylesine bir kitap Türkiye’de ilk kez yayınlanıyor. Çünkü Türkiye’de, yaşayan veya aramızda olmayan hiçbir liderin bizzat kendisinin yazdığı, anlattığı ve bıraktığı notlardan oluşmuş bir kitabı yok. Liderleri anlatan, betimleyen, kitaplar var. Ama saf, arı, duru haliyle kendilerinin düşüncelerini, inançlarını, ideallerini kaleme aldıkları "Yaratılış ve insandan, İslam’a, dünyayı yöneten ailelerden, medeniyete, maariften, gençliğe, sanayiden, Kıbrıs’a” kadar çok farklı konulardaki düşüncelerinden oluşan dört başı mamur bir eser bırakmış değiller.  Erbakan’ın DAVAM kitabı ise bütün bir hayatı boyunca mücadelesini verdiği külliyatlar tutan düşünceleri, inançları, idealleri, yazdıkları, konuşmaları ve geriye bıraktığı notlarından damıtılmış adeta bir başucu kitabı özelliğini taşıyor. Kitabın arka kapağında ise vefatından iki hafta önce hastane odasında yazdırdığı manifesto niteliğindeki vasiyeti yer alıyor.
 
ERBAKAN'IN VASİYETİ DE KİTAPTA!
 SİTE: www.kitaptakipcileri.com
Siyasi, sosyal ve ferdi buhranlar içinde kıvranan Türkiye insanı için Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın DAVAM’ı,  adeta ilaç gibi başucu kitabı özelliği taşıyor. Toplumun hemen her kesiminin rahatlıkla alıp, Erbakan’a has naif, orijinal üslupla okuyup ibret alacağı kitapta Erbakan, yaşantısıyla ispat ettiği DAVAsını şu cümlelerle de bugünkü nesillere büyük bir gaye olarak deklare ediyor.   "Bizim davamız İslam’dır. Gayemiz Allah’ın Rızasını kazanmaktır. Hedefimiz Hak nizamı hakim kılmaktır. Arzumuz tüm insanlığın saadetidir. Yolumuz cihattır. Yolumuz ikna metodudur.”  "Biz siyaset yapmıyoruz, cihad ediyoruz” diyen Erbakan, nefis ve vicdan arasında serbest bırakılan insanın hayatının esas anlamının ise bir dava için yaşamak olduğunu bakın nasıl anlatıyor: "Bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. İster gecenizi gündüzünüze katıp çalışın, ister yan gelip yatın. Bu hak davanın başarısını ne bir gün öne alabilirsiniz, ne de bir gün geciktirebilirsiniz. Bütün mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan vereceğimizdir.”
 SİTE: www.kitaptakipcileri.com
MENDERES'TEN ERBAKAN'A YERLİ OTOMOBİL DESTEĞİ 
 
Yine Erbakan’ın "Davam” isimli kitabında anlattığı bilgilere göre, Türkiye’nin ilk yerli motorunun üretildiği Gümüş Motor Fabrikasını dönemin Başbakanı Merhum Adnan Menderes de ziyaret etmiş. Menderes Fabrikayı görünce, Erbakan’a, "Ben bir çiftçiyim. Benzer motorlardan kendim kullandım. Şimdi bu motorların Türkiye’de yapılmasının ne kadar büyük bir adım olduğunu çok iyi biliyorum. Ülkemizde bunların yapılabileceğini görmek, beni son derece memnun etmiştir” dedikten sonra Fabrikaya destek için 1 milyon 300 bin dolarlık döviz tahsis etmiş.
 
ŞEHİT ABDULKADİR MOLLA İLE FOTOĞRAFI VAR
 SİTE: www.kitaptakipcileri.com
"Ne Yaptıysam Allah Rızası İçin Yaptım” diye başlayan kitabının Fotoğraflarla Davam adlı son bölümünde ise Erbakan’ın dünyadaki İslami Hareketlerin önderi Dava Adamları ile fotoğrafları yer alıyor. Bu bölümde Aliya İzzetbegoviç, Yaser Arafat, Kaddafi, Saddam, Ahmedinecat, Hamaney, İsa Yusuf Alptekin, Aslan Maşedov, Farrakhan, Gannuşi gibi liderlerle birlikte fotoğrafları ve hikayeleri yer alıyor. Kitabın albüm kısmında en dikkat çeken karelerden birini ise, geçtiğimiz günlerde Bangladeş’te asılarak şehit edilen Abdulkadir Molla ile Erbakan’ın birlikte yer aldığı fotoğrafı oluşturuyor.
 
KİTAPTAKİ İLGİNÇ KONULAR
 
Türkiye’nin ilk yerli motor fabrikasını kurarken hangi esrarengiz olaylar yaşandı!
 SİTE: www.kitaptakipcileri.com
 Almanya’daki ünlü Kürhaus otelinde yapılan çok gizli toplantıya nasıl katıldı? Bu esrarengiz toplantıda konuşulanları duyunca hangi kararı aldı!
 
 Sovyetler yıkıldıktan hemen sonra, dönemin Rus Büyükelçisi Albert Çernişev Erbakan’dan ne istedi! Erbakan, Ankara’daki elçilikte üç gün boyunca Ruslara ne anlattı?
 
 Bir bayram sabahı asılan Saddam Hüseyin ile,  Bağdat’taki Başkanlık Sarayı’nın avizeli salonunda ne konuştular? Saddam’a  hangi tavsiyede bulundu?
 
 1974 Barış Harekatı sırasında, Erbakan’a, "Kıbrıs’a gerekirse kayıkla çıkarım” diyen komutan kimdi?
 
 Amerikan Savaş Gemisine davet edilen Refah Partili milletvekillerine hangi gösteri yapıldı!
 SİTE: www.kitaptakipcileri.com
 Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile 4 saat boyunca ne konuştu? 96 Yaşındaki yaşlı Kırgız’ı ağlatan olay neydi?
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.