Kitap Takipçileri | Güvenli Kitap Satış Sitesi | Kitabevi | Yayınevi

Besmele-i Şerife ve Ayetel Kürsi'nin Esrarı Hikmeti ve Fazileti

Besmele-i Şerife ve Ayetel Kürsi'nin Esrarı Hikmeti ve Fazileti
Besmele-i Şerife ve Ayetel Kürsi'nin Esrarı Hikmeti ve Fazileti
Kategori : Dua ve Havas Kitapları
Yayınevi : Pamuk Ofset Yayıncılık
Yazar : Arif Pamuk
Barkod : Dua-018/P8
Ürün Adı : Besmele-i Şerife ve Ayetel Kürsi'nin Esrarı Hikmeti ve Fazileti
: 2,31 TL + KDV
Fiyat : 2,50 TL
İndirimli : 1,88 TL
Adet :
Besmele-i Şerife ve Ayetel Kürsinin 
Esrarı Hikmeti ve Fazileti - Cep Boy

Hazırlayan: Arif Pamuk
Sayfa Sayısı: 96
Boyut: 10 x 14 cm 
Basım Yeri: İstanbul 
Basım Tarihi: 2013
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağıt Türü: İthal Kağıt
Dili: Arapça - Türkçe 
Dağıtım: Kitap Takipçileri
Temin Süresi: Aynı gün kargo

Besmelenin ve Ayetel Kürsinin fazileti hakkındaki bu eser birçok devasa eserin bir özeti olarak sizlere bu küçük risalede sunulmuştur. Elinizden düşüremeyeceğiniz bir eser.
www.kitaptakipcileri.com
Kitaptan Bir Bölüm:

Besmele‘nin Bazı Sırları ve Besmele‘nin Fazileti
* Her muradın olması için Besmele-i Şerife yedi gün (786)’şar defa okunur.
* Her çeşit afetten, hırsızdan, yangından ve ani ölümden korunmak için yatarken (21) defa okunur.www.kitaptakipcileri.com
* Düşman ve zalim kimseden korunmak için yüzüne karşı (51) defa okunur.

* İnsanın ummadığı yerden rızka nail olması için güneş doğarken güneşe karşı (600) defa Besmele ve Salavat-ı Şerife okunur.
* Başkasının sevgisini kazanmak için (786) defa bir bardak suya okunarak yedi sabah içirilir.
* Vesveseden kurtulmak için (786) defa bir bardak suya okunarak yedi sabah içilir.
* Şuurunu kaybeden kimseye (786) defa suya okunarak yedi sabah içirilir.
* Ezber gücüne sahip olmayan için (786) defa suya okunur, yedi sabah güneş doğarken içirilir.
* Kalb gözünün açılması için sabah namazından sonra (2500) defa okunur.
* Bir kağıda (35) defa yazılır, eve asılırsa her türlü şerden korunur.
* Ticaretin verimli olması için (35) defa yazılarak ticarethaneye asılır.
* Muharrem ayının birinci günü (130) defa yazılarak üzerinde taşıyan kimse hayat boyu kötülüklerden korunur.
* Kurşuna Besmele-i Şerif’e yazılır, oltaya bağlanırsa, av çok olur.
* (14) gün oruç tutulur ve o müddet içinde her namazın arkasından (1000) defa okunursa, ruhanilerle görüşülür.www.kitaptakipcileri.com
* Hastalıktan korunmak için (190) defa yazılarak taşınır.
* Yedi badem üzerine (er-Rahıym) ism-i şerifi yazılır. Her bademe (31) defa da Besmele-i Şerife okunur ve kime yedirilirse aralarında sevgi meydana gelir.
* Rivayete göre Mansur b. Amınar yolda giderken üzerinde besmele yazılı bir kağıt parçası buldu. Yerden aldı ve bir yere koymak istediyse de temiz bir yer bulamadı ve tekrar ayak altına düşmemesi için bu kağıdı ağzında çiğneyerek yuttu. Hadisenin olduğu günün gecesinde enteresan bir rüya gördü. Rüyasında birisi kendisine şöyle sesleniyordu:
www.kitaptakipcileri.com
"O besmele yazılı kağıda saygından dolayı Cenabı Hakk sana hikmetlerinin kapısını açtı. Seni ilim ve hikmetiyle doldurdu.

Gerçekten de Mansur b. Ammar uyandığında ilim ve hikmetIe adeta dolu halde idi. Bu rüyadan sonra hayatının sonuna kadar çevresine ilim ve hikmet saçmaya devam etti.

Besmele İle Nimetin Gelmesi, Sıkıntıların Gitmesi

Her kim besmele-i şerifeyi yedi gün (786) defa okursa nimetin gelmesi, mazarratın gitmesi için muradına nail olduğu gibi, maddi ve manevi büyük kazançlar elde eder.

Yatarken Besmele Okumak

Kim besmeleyi yatacağı vakit (21) defa okursa, o gece şeytanın şerrinden, hırsızın şerrinden, ansızın ölmekten muhafaza olunur.

Zalime Karşı Besmele

Besmele zalime karşı (50) defa okunursa, Allah Teala o zalime korku verir, şerrinden emin olunur.

Ağrıya Karşı Besmele

Ağrı üzerine üç gün arka arkaya yüzer defa okunursa, Allah’ın izni ile ağrı zail olur.

Hapiste Olanlar için Besmele

Hapiste olan üç gün, üç gece ve gündüzleri (lOOO)’er defa okursa, bağlı olsa bile Allah’ın izni ile kurtulur.

Unutkanlığa Karşı Besmele

Unutkan olan kimse, bir bardak suya (113) defa okur içerse, unutkanlığı gider, işittiğini unutmaz.

Besmele Kırk Gün Okunursa

Temiz bir kal b ile kırk gün sabah namazından sonra, (20)’şer defa okursa, Cenab-ı Ecelli ve Ala okuyanın kalbini sırlarla doldurur. Kainatta meydana gelen her şey rüyada kendisine gösterilir.

Hastaya Şifa Olan Besmele

Bir bardağa (40) defa yazıldıktan sonra Zemzem suyu ile yazı imha edilir, hastaya içirilirse, Allah Teala şifa ihsan eder.

Doğumu zor yapan kadına içirilirse, Allah’ın izni ile çocuğunu sağlıklı bir şekilde doğurur.

Evleri Koruyan Besmele

Geceleri korkup bağıran çocuk üzerine (21) defa yazılıp asılırsa, korku zail olur.

Bir kağıda (35) defa yazılıp eve asılırsa, şeytan ve cin giremez. Aynı zamanda evin bereketi çoğalır.

Bereket Vesilesi Besmele

Eğer ticarethaneye asılırsa, bereketi ve ticareti ziyadeleşir. Zalimlerin şerrinden korunur.

Koruyucu Besmele

Eğer bir kimse Muharrem ayının ilk günü (113) defa yazıp üzerinde gezdirirse, hayatı boyunca o kimseye ve ailesine bir fenalık yapılınaz.

Şifa olan Besmele

Başı ağrıyan (21) defa bir kağıda yazar da üzerinde taşırsa, ağrı zail olur.
www.kitaptakipcileri.com

AYETE-EL KÜRSİ'NİN FAZİLETİ

Allah'ın Resulü buyurdu:
"Bir Ayet-el Kürsi okumak bin ayet okumaya bedeldir."
Resulüllah (s.a.v.) Efendimiz,Kaab(r.a.)a:
"Ya eba Münzir Kur'an-ı Kerim'in(6666 adet)ayetleri içinde hangisi en büyüktür?buyurduklarında,"Allah(C.C.)ve Resulü daha iyi bilir",Resulüllah(s.a.v.)ikinci defa sorduklarında,(Allahü la ilahe illahüvel hayyül kayyum)u okudu,bunun üzerine Resulüllah mübarek ellerini Kaab'ın göğsüne koydular:"Bu ilim,sana afiyet olsun...." buyurdular.
Yine bir hadisi şerifte:www.kitaptakipcileri.com
"Bir mü'min,Ayet'el Kürsi'yi okursa,Cenab-ı Ecelli ve Ala ervah-ı mü'mininin kabirlerini nurlandırır,vasi kılar.Okuyana da ecri azim verilir.Her harfi için bir melek halk olunur.Okuyan kimse için kıyamete kadar istiğfar ederler..."buyurdu.
Resulüllah Efendimiz:www.kitaptakipcileri.com
"Muhakkak Ayet'el Kürsi'nin lisanı vardır.Bir mü'min Ayet'el Kürsi'yi okuduğunda,Arş-ı Ala'nın altında secdeye kapanır.Kendisini okuyanın Rabbül Aleminden affolunmasını ister..."buyurdu.
"Ayet'el Kürsi'de yedi kale vardır..."buyurmuşlardır.Hulusi kalple bir tane Ayet'el Kürsi okunursa,iç içe yedi tane kale içine girmiş kadar manevi kuvvet kazanılacağını Resulüllah Efendimizin bu hadisi şeriflerinden anlaşılmıştır.Daha fazla okuyanın durumunu buna göre kıyas etmelidir.Bu Ayet-i Kerime'nin hikmet,azamet ve esrarırından dolayıdır ki,Cenab-ı Fahri Alem (s.a.v.) e yetmiş bin melaike-i kiramla nazil olmuştur.
Resulü Ekrem:
"Kur'an'da en büyük ayet;Ayet'el Kürsi'dir.Bir kimse okursa Allah ona bir melek gönderir.Ertesi günü okurduğu saate kadar o kimsenin hasenatını yazar,seyyiatını mahveder.." buyurdu.


NAMAZDAN EVVEL AYET-EL KÜRSİ

Ayet'el Kürsi namazdan evvel okunursa,huzurla kılınır.Şeytan vesvese vermez.Ve yaklaşamaz.Ayet'el Kürsi'yi okuyanı, Allah Teala cümle kaza ve belalardan,tehlikelerden,şeytanın şerrinden muhafaza eder.Şeytanın yetmiş türlü tuzağı vardır.Eğer bunlardan Allah(C.C.)ya sığınıp Resulüllah Efendimiz'in öğrettiği dualar okunmazsa insanın imanını alırlar.

FARZ NAMAZINDA SONRA AYET-EL KÜRSİ

Hadisi şerifte:
"Her kim farz namazından sonra Ayet'el Kürsi'yi okursa,diğer namaza kadar Cenab-ı Ecelli ve Ala'nın tahtı himayesindedir."
Diğer hadisi şerifte:
"Her kim farz namazlarından sonra Ayet'el Kürsi'yi okursa,ölüm olmasaydı,doğrudan doğruya Cennete girerdi"buyurdu.
Ebu Ümame(r.a.)dan rivayet edildiğine göre Resulüllah Efendimiz:
"Bir mü'min,beş vakit namazın arkasından Ayet'el Kürsi'yi okursa,Cenab- Hak harp meydanında şehid olan nebilerinin canını aldığı gibi,bu mü'minin canını da kendi yedi kudretiyle alacaktır."buyurdu.Eğer bir kimse,Ayet'el Kürsi'yi sabah ve akşam okumaya devam ederse,kıyamet günü melekler:"Ya Rabbi,bu kulun ölmedi,biz bunu dünyada görmedik"diyecekler.www.kitaptakipcileri.com
Allahümme inni ükaddimü ileyke beyne yedeyye külle nefesin ve lemhatin ve tarfetin yatrıfü biha ehlüssemavatı ve ehlül ardı ve külle şey'in hüve fı ılmike kainün evkad kane.Ukaddimü ileyke beyne yedeyye zalike küllehu.Allahülailahe illa hüvel hayyül kayyum.....sonuna kadar.....
Resulü Ekrem bu dua ve Ayet'el Kürsi hakkında buyurmuşlardır:
"Allah Teala bu dua ile birlikte Ayet'el Kürsi'yi Cebrail (a.s.) ile Musa (a.s.) a indirdiğinde,Cebrail:"Ya Musa,Rabbin buyurdu ki:Her kim bunları her namazın arkasından okursa,günün her saatinde o kimsenin Allah(C.C.) ya yetmiş milyon sevabı çıkar,İsrafil(a.s.) kıyamet surunu nefh edene kadar(yani kıyamet kopana kadar) bu ecir böyle devam eder..." buyurdu.

EVDEN ÇIKARKEN AYET-EL KÜRSİ

Resulüllah Efendimiz:
"Her kim evinden çıkarken Ayet'el Kürsi'yi okursa,evine dahil olana kadar Allah Teala'nın tahtı himayesindedir.Ayet'el Kürsi okunan eve otuz gün şeytan giremez,kırk gün sihirbaz erkek ve kadın giremez.Ya Ali(r.a.),Ayet'el Kürsi'yi çocuklarına,zevcelerine,komşularına bu ayeti öğret,bundan daha büyük bir ayet nazil olmadı.Bir kimse yatacağı vakit Ayet'el Kürsi'yi okursa,Allah Teala kendi nefsini,komşusunu,komşusunun komşusunu ,evinin etrafında bulunan evleri,her türlü fenalıktan emin kılar.Sözlerin efendisi Kur'an'dır.Kur'an'ın efendisi Sure-i Bakara'dır.Sure-i Bakara'nın efendisi ise Ayet'el Kürsi'dir..." buyurdu.
Diğer hadis-i şerifte:
"Her kim evinden dışarı çıktığında Ayet'el Kürsi'yi okursa,Cenab-ı Hak o kimse için yetmiş bin melaike vazifelendirir,onun için istiğfar ederler.Evine avdetinde de okursa Cenab- Hak o kulundan fakirliği kaldırır."
www.kitaptakipcileri.com
AYET'EL KÜRSİ'Yİ ÜZERİNDE TAŞISA

Eğer bir kimse Ayet'el Kürsi'yi üzerinde taşırsa Allah Teala'nın izniyle her türlü afat ve cinnilerin şerrinden korunur
SABAHLARI OKUMAK
Hz.Ömer buyuruyor:
"Bir kimse sabahleyin yatağından kalktığında,Ayet'el Kürsi'yi bir defa okursa,her okuyuşunda önüne,arkasına,sağına,soluna,altına,üstüne,içine sekizinci ile de kendini halka içine alırsa,o gün o kimseye hiç kimse zarar veremez.Evinin önünde kıyamet kopsa,haberi olmaz.Maddi ve manevi ne kadar kuvvete sahip olduğunu kendisi müşahede edecektir."

AYET-EL KÜRSİ'NİN ESRARI

Bir kimsenin,bir zalimin yanında haceti olur da ondan korkarsa,yanın agiderek Ayet'el Kürsi'yi okuyup"Ya hayyü ya kayyumü ya bediassemavatı vel ardı ya zel celali vel ikram" ve (Yarabbi,bu ayet-i kerime ve içindeki esma-ı ilahinin hürmetine bu zalimin dilini bağla,ağzını kilitle,hakkımda iyilikten başka birşey konuşmasın) der de zalimin yanına girerse,Cenab-ı Hak o zalimi dilsiz kılar.Allah Teala'nın izni ile ondan zarar gelmez.www.kitaptakipcileri.com
Kalp ağrısında ,nefes tutulmasında,ciğer ve karın ağrılarında Ayet'el Kürsi'yi,temiz bir tabağa üçer defa yazar da temiz su ile yazıyı imha eder de içeceği vakit(Hangi dert için içiyorsa mesela karın ağrısında emin olmak için içiyorum)der içerse,Cenab-ı Allah Ayet'el Kürsi hürmetine o kimseyi o dertten şifaya kavuşturur.
Bir kimse Cuma günü ikindiden sonra Ayet'el Kürsi'yi ıssızbir yerde 17 defa okursa,daha evvel kendisinde olmayan haller oluşur.O anda dua etse,duası kabul olunur.

ŞER ZAMANINDA VE HER GÜN OKUMAYA DAİR

İmam-ı Bunı diyor ki:
"Aklın ve fehmin ziyadeleşmesi için Ayet'el Kürsi suya 50 defa okunarak içilirse,Allah Teala aklı ve fehmi ziyadeleştirir."
Resulü Ekrem:
"Ayet'el Kürsi,İsm-i Azam'dır"buyurdu.
Bir kimse her gün 100 defa okursa ,kendisinden ruhani haller zuhur eder.

Resulü Ekrem buyurdu:www.kitaptakipcileri.com
"Yatağına geldiğin vakit Ayet'el Kürsi'yi oku,muhakkak ki Allah Teala sana bir melek gönderir,sabaha kadar seni şeytanın şerrinden korur."

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.